Jäsenten portfoliot

Haluamme tuoda animaationtekijät ja heitä etsivät toimeksianantajat yhteen. Löydä tarkoitukseesi sopiva tekijä portfolioiden kautta. Emme kuitenkaan toimi välittäjänä, joten olethan suoraan yhteydessä kyseiseen animaattoriin. Portfoliolistassa ei ole kaikki Animaatiokillan jäsenet. Sivut päivittyvät jatkuvasti.

Jäsen tulee näkyviin portfoliosiivuun vasta kun ylläpitäjä on rastittanut Hyväksy jäseneksi -kohdan ja jäsenellä on portfolion kansikuva ladattu tietoihin.

Portfolio kansikuva / cover pictureEtunimiSukunimiKaupunkiPuhelinPortfoliosivutHyväksytty jäseneksi
Joona Aalto Helsinki +358407606316 joona.cc yes
Emma Aliharju Turku ArtStation yes
Jan Andersson Helsinki animaatiokopla.fi/wordpress/?cat=16 yes
Maria Björklund Helsinki animaatiokopla.fi/wordpress/?cat=7 yes
Petteri Cederberg Helsinki www.pettericederberg.com/ yes
Paula Garcia Helsinki +358442305227 Portfolio yes
Reetta Halkosaari Turku vimeo.com/user26936209 yes
Mikko Heiskanen Helsinki Linkitä teksti yes
Heta Jäälinoja Lapinjärvi paperihattu.com/portfolio/heta-jaalinoja yes
Petri Järvinen Tampere www.instagram.com/petrijarvinen_/ yes
Mikko Jylhä Oulu www.jylhamikko.net yes
Veeruska Kari HELSINKI +358451609996 yes
Katariina Karppinen Leppävirta katarinakarppinen.fi/blogi/ yes
Iida-Sofia Kivistö Turku iikivisto.carbonmade.com yes
Mika Koskinen Helsinki www.mikakoillustration.com yes
Samppa Kukkonen Turku www.pyjama.fi yes
Eeli “Muhvu” Laaninen Turku muhvu.com yes
Sanni Lahtinen Turku sannilahtinen.weebly.com/ yes
Albert Laine Helsinki +358505359055 albertlaine.com/ yes
Rikard Lassenius Helsinki 0405502544 rikardlassenius.com/ yes
Leena Lecklin www.leenalecklin.com yes
Eerika Lenjas Vantaa 0451366530 yes
Jarmo Loikkanen Helsinki 0505363952 yes
Elli Maanpää Helsinki ellimaanpaa.com/ yes
Elina Myllykangas Turku yes
Laura Neuvonen Helsinki yes
Marika Nieminen Helsinki marikata.com yes
Jaakko Nikkilä Helsinki Showreel yes
Kaisa Pirttinen Helsinki kaisapi.tumblr.com/ yes
Sofia Pusa Helsinki www.sofiapusa.com yes
Kalle Rantakallio Turku vimeo.com/kallerantakallio yes
Pinja Rautaparta Espoo vimeo.com/pinjarautaparta yes
Marko Sellman Oulu 0405177039 www.sellman.fi yes
Markus Siermala Lempäälä markkusiermala.wixsite.com yes
Camilla Sirén Porvoo +358(0)503001274 www.studiosilaus.fi yes
Jonna Sorola Turku 0503711100 yes
Esa Tarkiainen Lepsämä +358451269810 harmonybrother.fi/portfolio/ yes
Viivi Tarvainen Turku 0504011245 yes
Minna Toivonen Helsinki +358443427383 www.mankelidesign.com yes
Joonas Tuurala Espoo 0503681492 yes
Kaarina Uimonen Helsinki kaarinart.wordpress.com yes
Joonas Utti Helsinki gigglebugentertainment.com yes
Loes Van Dorp Valkeakoski O449743797 Www.vimeo.com/loesvandorp yes
Elli Vuorinen Turku ellivuorinen.com yes
Ylva-Lii Wahlström Turku +358469501969 ArtStation yes
Top